useridguestuseridguestuseridguestERRORuseridguestuseridguestuseridguestuseridguestuseridguest
FondČeské gubernium - guberniální listiny, Praha (0993-1526)
Fonds > CZ-NA > CGL
< previousCharters1609 - 1610next >
Charter: 3620
Date: 30. září 1609
AbstractViz ČG-L č.i. 3619.

Images5
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3617
Date: 30. září 1609
AbstractZikmund Měsíček z Výškova, nejvyšší hejtman císařských panství v Českém království, se spolupodepsaným Oldřichem Gersdorfem císaři podává zprávu, jak na žádost nejvyššího mincmistra podanou prostřednictvím komorníka Hanuše Haydenn spolu s jinými rady komory zvážil mincmistrovu žádost, zprávy účtárny a hejtmana a odhadl a porovnal výnosy malešovského statku a plat mincmistra: průměrný roční výnos z Malešova odváděný komoře činí 774 tolarů, připočte-li se extraordinarium a plat a náklady na kuchyni hejtmana, činí to dohromady 1042 tolarů. Ponechává císaři k uvážené, povolí-li mincmistrovi za daných podmínek výnosy statku užívat.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3621
Date: 14. říjen 1609
AbstractPavel Hrabaně z Přerubenic, Václav Březský z Ploskovic a K. Škréta, buchhalter, radům české komory: podávají jako komisaři, ustanovení jejich listem z 3. října na místě císaře k postoupení statku Malešov nejvyššímu mincmistru Českého království Hanibalovi z Valdštejna na Hostinném /což bylo provedeno 12. října/, zprávu o stavu malešovského statku. Byl pořízen inventář příslušenství pro Hanibala a pro adresáty; lesy jsou velmi vymýceny /zvláště les Mnichový se před 15 lety mýtil pro Kutnou Horu/, dobytek vymírá, nedbalo se o přírůstek koní, rybníky nebyly vysazeny, v sladovně je málo sladu. O hotovosti, platech, sirotčích penězích atd. pošlou zprávu. Ohledně odevzdání platů na sv. Havla a naturálií Hanibalovi má být vyrozuměn hejtman; ten bude na Malešově sídlit ještě 2 týdny a má vyplatit čeleď, atd.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3624
Date: 16. říjen 1609
AbstractRudolf II., císař římský a král uherský a český, a jeho rukojmí - purkmistr, konšelé a obecní starší na místě města Českého Krumlova - se přiznávají Matyáši Benýdkovi z Veveří a Mysletína a jeho dědicům k dluhu 1500 kop míšenských, v kteréžto sumě zastoupil císař u zemřelého Matyášova bratra Pavla purkrabího Pražského hradu Jakuba Menšíka z Menštejna na Skřipli a /Velkém/ Osově, protože byl Jakubovi dlužen jistou sumu za výpravu a za to, že Jakub na jeho místě zastoupil sokolníka a "inspektora stáda koňského v oboře kladrubské" Petra Pavla della Grangia u písaře nejvyššího purkrabství Pavla Weisse /Weyse/ z Petřína. Dluh, s jehož splacením se věřitel po jednání a komisaři direktorů a komory uvolil sečkat, má být zaplacen na výpověď danou ke sv. Jiří nebo Havlu 1/2 roku předem i s úrokem, v groších pražských. Jinak má věřitel právo zaplacení na rukojmích vymáhat, jako kdyby měl na to pergamenový hlavní list s přivěšenými pečetmi.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3622
Date: 16. říjen 1609
AbstractPurkmistr, rada a obec města Ostrova /Schlackenwerda/ se přiznává purkmistru v Horním Slavkově /Schlackenvaldt/ Adamu Trötzscherovi a jeho dědicům k dluhu 3000 kop /po 30 míšenských grošů/, zavazují se platit 6% úrok /po 90 kopách vždy na sv. Jiří a Havla/ a zaplatit celý dluh po výpovědi dané jednou ze stran 1/2 roku předem. Jinak mají věřitelé právo hojit se na jejich městských statcích až do výše dlužné sumy, úroků, škod a nákladů.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3626
Date: 16. říjen 1609
AbstractPurkmistr, rychtář, rada a obec svobodného horního města Horního Slavkova /Schlackenwaldt/, jimž vdova po bývalém purkmistru Mikuláši /Nicol/ Schadovi Zuzana půjčila a hotově vyplatila pro potřeby města 4000 kop míšenských, se zavazují odvádět z této sumy 6% úrok /vždy na sv. Jiří a Havla po 120 kopách/, počínaje sv. Jiřím 1610, a zaplatit celý dluh po výpovědi dané jednou ze stran 1/2 roku předem. Jinak se věřitelka a její dědici mohou hojit na městských statcích do výše dlužné sumy, úroků a škod.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3623
Date: 16. říjen 1609
AbstractRudolf II., císař římský a král uherský a český, a jeho rukojmí - purkmistr, konšelé, obecní starší na místě obce Týna nad Vltavou - se přiznávají Václavu Benýdkovi z Veveří a Mysletína a jeho dědicům k dluhu 4500 kop míšenských. Z toho v sumě 3000 kop má císař u Václava Benýdka zastoupit purkrabího Pražského hradu Jakuba Menšíka z Menštejna na Skřipli a /Velkém/ Osově, protože byl Jakubovi dlužen jistou sumu na výpravu a za to, že Jakub na jeho místě zastoupil sokolníka a "inspektora stáda koňského v oboře kladrubské", Petra Pavla della Grangia u písaře nejvyššího purkrabství Pavla Weisse /Weyse/ z Petřína. Pohledávku 1500 kop vůči císaři zdědil Václav Benýdek po svém bratru Pavlovi. Dluh, s jehož splácením se věřitel po jednání s komisaři direktorů a komory uvolil sečkat, má být zaplacen na výpověď danou ke sv. Jiří nebo Havlu 1/2 roku předem i s úrokem, v groších pražských. Jinak má věřitel právo zaplacení na rukojmích vymáhat, jako kdyby na to měl pergamenový hlavní list s přivěšenými pečetmi.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3625
Date: 16. říjen 1609
AbstractRudolf II., císař římský a král uherský a český, se přiznává purkmistru, konšelům a obecním starším na místě obce města Plzně k dluhu 524 kop 13 grošů míšenských 4 peníze, které složili u úřadu nejvyššího purkrabství jako jedni z rukojmích za jeho dluh u Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic na Pecce, aby se zbavili rukojemství. Zavazuje se dluh i s úrokem zaplatit za rok nebo 2 týdny poté.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3627
Date: 13. leden 1610
AbstractPurkmistr a rada města Opavy na žádost obce statku Polanka /obczy Polanske/ vidimují listinu Zikmunda ml. Sedlnického z Choltic na Polance z 23. dubna 1584 /Polanka/ (podle starého kalendáře), jíž ze sebe i za své dědice a budoucí držitele statku osvobodil lidi z Polanky na jejich žádost od povinností hlásek při rybnících, haltéřích, tvrzi a dvoru. Za to budou vrchnosti odvádět každý osedlý po 18 groších slezských, 1 slepici, 15 vejcích ročně /na sv. Jana Křtitele 9 grošů a 15 vajec, o vánocích 9 grošů a slepici/; platy vybere fojt a bude je odvádět vrchnosti. Jen kdyby se objevili žháři či nastaly nepokoje, mají si Polanští sami zorganizovat hlásky k ochraně statků svých i vrchnosti.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3628
Date: 24. únor 1610
AbstractRudolf II., císař římský, král uherský a český, a jeho rukojmí, Simeon Fiedler z Muldavy a Jan Matyáš z Glouchova, vyznávají, že jsou dlužni radovi dvorské komory Janovi Rittmannovi /Rytmanovi/ 4384 kop míšenských splatných na sv. Jiří 1611. Císař zastupuje v tomto dluhu Magdalenu Rovoretovou /Roweretovou/, dceru Jana Rittmanna, od níž koupil stateček Ostrov k brandýsskému panství.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3629
Date: 1. březen 1610
AbstractValentin Kirchmaier z Raichwitz, měšťan Starého Města pražského, slibuje za sebe i za své dědice císaři a jeho nástupcům, že bude dodržovat všechna ustanovení kupní smlouvy z 3. /sic!/ března 1610 /Praha/, kterou s ním uzavřeli direktor a radové české komory a především nejvyšší mincmistr Českého království Hanibal z Valdštejna na Hostinném /Arnaw/ o 8575 kop 41 grošů 1 fen., jež vyplatil novoměstskému měšťanu Lukáši Müllerovi, odstoupivšímu od podobné smlouvy, na místě kutnohorské mincovny, a jež si má uhradit odebráním 2000 centnéřů kutnohorské mědi za určitých podmínek.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3630
Date: 1. březen 1610
AbstractNejmenovaní direktor a radové České komory, kteří na místě císaře sjednali se staroměstským měšťanem Valentinem Kirchmaierem z Raichwitz smlouvu o kutnohorskou měď /podle níž přešla na Kirchmaiera obdobná dohoda uzavřená dříve s novoměstským měšťanem Lukášem Müllerem, Kirchmaier Lukášovi vyplatil 8575 kop 41 grošů 1 peníz míšenský dlužný mu z kutnohorské mincovny a má si tuto částku srážet z prodeje tamní mědi v celkovém množství 2000 centnéřů v ceně 19 tolarů za centnéř - vždy 5 tolarů z každého centnéře až do zaplacení/ a slíbili k sepsané smlouvě opatřit císařův podpis, slibují Kirchmaierovi, že kdyby se záležitost s podpisem protáhla, nemá být zkrácen v právech ze smlouvy plynoucích. Podepsanou smlouvu mu posléze odevdzají proti vrácení tohoto prozatimního ujištění.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3631
Date: 3. březen 1610
AbstractRudolf II., císař římský a král německý, uherský a český, který uzavřel roku 1609 s novoměstským měšťanem Lukášem Müllerem smlouvu o dodání určitého množství kutnohorské mědi za půjčenou sumu, uzavírá nyní po zprostředkování direktora, radů české komory a nejvyššího mincmistra /poté, co Lukáš od smlouvy ustoupil/ novou dohodu se staroměstským měšťanem Valentinem Kirchmaier z Raichwitz. Ten zaplatí Müllerovi 8575 kop 41 grošů 1 fenik, dlužné mu ještě po složení účtů z kutnohorské mincovny, a císař mu za to slibuje dodávat z Kutné Hory měď - celkem 2000 centnéřů po 19 kopách míšenských /a 70 krejcarů/, při každé dodávce se z každého centnéře srazí 5 tolarů až do vyrovnání dlužné sumy. Co by Kirchmaier půjčil navíc nad uvedenou sumu, dostane zpět opět v mědi; kdyby na zaplacení čekal přes 10 týdnů, budou se mu z mincovny platit obvyklé úroky. Co z oněch 2000 centnéřů od Kirchmaiera neodkoupí císař pro dvůr a neprodá se pro potřebu zdejších mědikovců, může Kirchmaier volně prodávat v zemi i v cizině bez placení cla. Mincmistr a úředníci mají dbát na kvalitu a množství mědi a neprodávat měď nikomu jinému /kromě dodávek pro dvůr vyhrazených císaři/; to mohou dělat jen tehdy, kdyby Kirchmaier zanedbával odebírání a odvoz mědi nebo hotově neplatil. Kdyby uvedená suma nemohla být Kirchmaierovi z dodávek mědi takto plně uhrazena, vyplatí se mu rozdíl z rentmistrovského úřadu.

Images4
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3632
Date: 3. březen 1610
AbstractViz ČG-L č.i. 3631.

Images4
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3634
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský a král uherský a český, se přiznává purkmistru, konšelům a obecním starším na místě obce Nového Města pražského k dluhu 2500 kop grošů českých pražských. Dluh vznikl tak, že novoměští měli císařovou jistotou z 16. října 1587 /Pražský hrad/ pojištěnou sumu 4195 kop 8 grošů 4 peníze, kterou vyplatili, aby se vyvadili z rukojemství za císařův dluh u Jana z Pernštejna na Litomyšli a Prostějově /postoupený Janovi Joanem Manrique de Lara/; Z toho si 3081 kop 8 grošů a 4 1/2 peníze s císařovým svolením srazili na zemské sbírce odváděné z jejich města. Ke zbytku 1113 kop 59 grošů 5 1/2 peníze půjčili Novoměští dodatečně po jednání s komorou 886 kop 1 1/2 peníze /podle jistoty z 16. října 1600 - Pražský hrad/, takže úhrn činil jistotu z 26. dubna 1593 /Pražský hrad/. Úhrnných 2500 kop má být Novoměstským zaplaceno i s úrokem v českých groších za rok nebo 2 týdny poté. Nato vrátí Novoměští tuto jistotu komoře.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3641
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský, král uherský a český, a jeho rukojmí - purkmistr, konšelé a starší města Mělníka - vyznávají, že jsou dlužni Šťastnému Václavovi Pětipeskému z Chýš a z Egerbergu 1800 kop míš., v kteréžto částce císař zastupuje Johanku Pruskovskou ze Sulevic podle smlouvy o koupi statků vidimského, kokořínského a stráneckého. Dluh je splatný na sv. Havla.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3635
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský a král uherský a český, se přiznává purkmistru, konšelům a obecním starším a celé obci města Pelhřimova k dluhu 7000 kop míšenských, z nichž roku 1602 mu půjčili 1000 kop, roku 1603 - 4000 kop, a v roce 1607 vyplatili 2000 kop, aby se vyvadili z rukojemství na císařův dluh u Karla z Lichtenštejna a Mikulova /Nyklßpurku/, který se jménem svým a svých bratrů chtěl nechat uvést v jejich statky; dluh je pojištěn dvěma jistotami ze 17. října 1605 a 23. června 1607. Jistota se se souhlasem Pelhřimovských obnovuje, protože čas splatnosti minul; dluh má být zaplacen v groších českých i s úroky na sv. Jiří 1612 nebo potom po výpovědi dané ke sv. Havlu nebo Jiří 1/2 roku předem. Po zaplacení vrátí Pelhřimovští tuto jistotu komoře.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3643
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský, král uherský a český, vyznává, že je dlužen Šebestiánu Khöppelovi v Horním Slavkově 4000 tolarů splatných do tří let po půlroční výpovědní lhůtě. Úroky budou placeny od vydání tohoto listu pololetně. Rukojmími jsou purkmistr, rada a obec města Chebu.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3636
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský a král uherský a český, a jeho rukojmí - purkmistr, konšelé a obecní starší na místě obce města Klatov - se přiznávají Joštu Adamovi Schirndingerovi /Schirndingerovi/ ze Schirndingu /Sirndingu/ na Chodové Plané a jeho dědicům k dluhu 1500 kop míšenských, neboť císař pojistil jemu a jeho bratru Janu Bartoloměji dvěma jistotami 10 000 kop, slíbil 5000 kop postoupených jim jejich strýcem Joštem Hendrychem Schirndingerem zaplatit na sv. Jiří, zaplatil jen 2000 a na zbylé 3000 s jejich souhlasem vydává 2 jistoty /každému na polovinu/. Zavazuje se tuto sumu i s úrokem zaplatit v českých groších na výpověď danou ke sv. Jiří či Havlu 1/2 roku předem nebo 2 týdny po termínu. Jinak může věřitel dluh na rukojmích vymáhat, jako kdyby na to měl pergamenový hlavní list s přivěšenými pečetmi.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3639
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský, král uherský a český, a jeho rukojmí - purkmistr, konšelé a starší a obec města Plzně se vyznávají, že jsou dlužni Joštovi Adamovi Schirndingerovi /Širndingerovi/ z Schirndingu /Širndingu/ na /Chodově/ Plané 5000 kop míšenských splatných po půlletní výpovědní lhůtě. /Jde o část dluhu 15 000 kop míš., které je císař dlužen Joštovi Adamovi, Janu Bartolomějovi a Joštovi Hendrychovi Schirndingerům, z nichž první dva, jimž Jošt Hendrych svůj díl pohledávky 5000 postoupil, byli ochotni se zaplacením 10 000 kop posečkat, bude-li jim zaplaceno na sv. Jiří 5000 hotově a na těchto 10 000 kop vystaveny 2 jistoty po 5000 kopách./

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3642
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský, král uherský a český, a jeho rukojmí - purkmistr, konšelé a starší města Českých Budějovic - vyznávají, že jsou dlužni Lidmile Procksteinové z Hřebene 3500 kop míš. splatných na sv. Havla. V tomto dluhu zastupuje císař Petra Voka z Rožmberka.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3640
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský, král uherský a český, a jeho rukojmí Jiřík Čabuský z Prostého, Zdeněk a Vilém Boubínští z Újezda vyznávají, že jsou dlužni Anně Marianě Fremdarové /Frembder/ z Brucku /Pruku/ 1000 kop míš. splatných po půlletní výpovědní lhůtě. V tomto dluhu zastupuje císař Petra Voka z Rožmberka podle smlouvy o krumlovském panství.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3633
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský, král uherský a český, purkmistr a rada města Chebu: žádá je, aby ještě další tři roky ručili v jeho dluhu 4000 tolarů, které mu půjčil Sebastian Khöppel v Horním Slavkově, a aby vedle něj vyhotovili dlužní úpis.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3637
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský a král uherský a český, a jeho rukojmí - purkmistr, konšelé a obecní starší na místě obce města Hradec Králové /nad Labem/ se přiznávají Henykovi z Valdštejna na Dobrovici a jeho dědicům k dluhu 4000 "celých kusů tolarů" /po 73 krejcarech, 1 krejcar po 6 malých penězích/, které Henyk roku 1607 půjčil kutnohorským úředníkům, podle rozhodnutí soudu nejvyššího purkrabství je pro dluh "zatekl", ale po jednání s komorou se uvolil sečkat s placením 1/2 roku. Dluh má být zaplacen na sv. Havla nebo 2 týdny poté i s úrokem, a to v tolarech. Jinak mají věřitelé právo vymáhat na rukojmích zaplacení, jako kdyby na to měli pergamenový hlavní list s přivěšenými pečetmi.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3638
Date: 23. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský a král uherský a český, a jeho rukojmí Mikuláš Hochhauzer /Hochhauser/ z Hochhauzu /Hochhausu/ na Jezeří /Eysenberce/ a Oldřich Hrobčický z Hrobčic na Pětipsech a Vroutku se přiznávají Matyáši ml. Štampachovi ze Štampachu na Felixburgu a Egerbergu a jeho dědicům k dluhu 4000 kop míšenských, které půjčil a do rentmistrovského úřadu odvedl jeho otec Linhart Štampach podle jistoty z 16. října 1607 /Pražský hrad/. Dluh má být zaplacen na sv. Havla 1610 nebo 2 týdny poté i s úrokem, a to v groších českých. Jinak může věřitel dluh na rukojmích vymáhat, jako kdyby na to měl pergamenový hlavní list s přivěšenými pečetmi.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3644
Date: 27. duben 1610
AbstractRudolf II., císař římský, král uherský a český, oznamuje Michalovi Byrkovi /Birckovi/ z Ottendorfu a Ondřejovi Kargusovi, výběrčím desátku /Zehentnern/ v Horním Slavkově, že dal mincmistrovi v Praze Samuelovi Salavartovi /Salwartovi/ z Falkenbergu 2000 kop míš. na konfiskacích apod., a nařizuje jim, aby Salvartovi platili do vyčerpání této sumy provizi 200 kop míš. pololetně.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3645
Date: 28. květen 1610
AbstractÚředníci mince na Horách Kutných potvrzují, že pro nedostatek mince bylo téhož dne na rozkaz nejvyššího mincmistra a císařského rychtáře a šepmistrů do mince vypůjčeno od cechu kolářů 15 kop grošů čes., které budou cechu vráceny.

Images2
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3646
Date: 11. červenec 1610
AbstractHanuš Zbyněk Zajíc /Haß/ z Hazmubrka na Budyni a Brozanech /Brossen/, president apelačního soudu, slibuje císaři v zastoupení své manželky Polyxeny Zajícové z Minkwitzburku uhradit veškeré škody a hotovými penězi do komory zaplatit částky, které by na něm mohl vymáhat Kašpar Vilém Minkwic nebo někdo jiný v případě, že císař zaplatí jeho manželce sumy 5000 a 10 000 kop míš. podle dvou dlužních úpisů - z 23. dubna 1588 /Pražský hrad/ pod rukojemství měst Budyšína, Zhořelce, Žitavy, Luckau /Luka/ a Gubinu, a z 16. října 1593 a rukojemstvím SIegfrieda Promnicera a 9 dalších lužických pánů. Tyto dlužní listy jeho manželce připadly jako podíl při smlouvě o dělení pozůstalosti po Lidmile Žerotínské z Kolovrat mezi jejími dcerami Eliškou Berkovou z Žerotína na jedné a Siconií hr. ze Salmu a manželkovou vydavatelovou na druhé straně /smlouvu uzavřel nejv. dvorský hofmistr a komorník arciknížete Matyáše Karel z Lichtenštejna a 3 další jmenovaní páni a 2 rytíři - nejvyšší zemští úředníci/. Poté vznikl spor o pozůstalost po Kašparu Minkwicovi z Minkwitzburgu mezi Kašparem Minkwicem a zemř. Lidmilou z Žerotína a komora se obává, aby Kašpar Vilém v případě svého vítězství po vyplacení těchto sum jeho manželce je znovu nežádal od císaře; proto byl vydán zákaz Polyxeně sumy vyplatit.

Images4
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3647
Date: 26. červenec 1610
AbstractRudolf II., císař římský, král uherský a český, uzavírá smlouvu s Janem Rudolfem Trčkou z Lípy na Opočně, podle které mu Trčka prodává tvrz Veliký Brázdim a vsi Veliký a Starý /Malý/ Brázdim s příslušenstvím /kromě Matěje Bachury a Reginy Zmlužilky z Malého Brázdima/ ze 20 000 kop míš. a 500 dukátů, které daroval císař jeho manželce. Ve 20 000 kopách dluhů pak zastoupil Trčku.

Images4
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3648
Date: 21. srpen 1610
AbstractHanuš Kryštof z Rechenbergu na Crostau /Krostau/ a Oppachu předává Rudolfovi z Gersdorfu na Ruhlandu /Ruhlandt/ na jeho žádost pro zařízení jeho záležitosti potřebný dlužní list a 29. září 1603 na sumu 4500 tolarů, zpečetěný císařem a ručiteli, a vysvědčuje, že Rudolf se mu zavázal po roce list opět vrátit nebo vyplatit v něm uvedenou sumu.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
Charter: 3649
Date: 28. srpen 1610
AbstractRudolf z Gersdorfu na Ruhlandu dává měšťanu Sarého Města pražského Lorencu Glatzovi z Parantinu císařský dlužní list na 4500 tolarů datovaný 29. září 1603, který mu zapůjčil jeho strýc Hanuš Kryštof z Rechenbergu na Crostau /Krosten/ a Oppachu; Lorenc mu na tento list půjčil 3000 tolarů, které mu má Rudolf z Gersdorfu vrátit na sv. Havla 1611 a tím získá císařský úpis zpět; jinak může Lorenc úpisu použít.

Images3
Full textno
 
Add bookmark
Edit charter (old editor)
< previousCharters1609 - 1610next >