useridguestuseridguestuseridguestERRORuseridguestuseridguestuseridguestuseridguestuseridguest
Charter: Listiny (1355-1960) sign. I/9
Signature: sign. I/9
Zoom image:
Add bookmark
Edit charter (old editor)
15. 12. 1366, Avignon
Papež Urban V. shrnuje ustanovení Karla IV. o poměru členů Karlovy koleje ke kanovnictvím kostela Všech svatých na Pražském hradě, inzeruje jeho listinu v této věci vydanou (Listiny AUK, sign. I/8) a na jeho prosbu ji s výjimkou dvou pasáží potvrzuje. Zmíněné dvě pasáže (o přísaze děkana kostela Všech svatých a o podmínkách užívání výnosů spojených s kanovnictvím tohoto kostela) s drobnými odchylkami ustanovuje svým rozhodnutím a autoritou.  


Current repository
Archiv Univerzity Karlovy v Praze

Listina je ověřena olověnou bulou o průměru 35 mm přivěšenou na červených a zlatých nitích. Na averzu je jméno "Urbanus papa V.", na reverzu tváře sv. Pavla a sv. Petra s počátky jejich jmen.Material: Pergamen
Dimensions: 50 x 67,8 cm, výška pliky 4,7 cm
 • notes extra sigillum
  • Na plice kancelářská poznámka "G. Mercaderii", uvnitř pliky "R. de Valle", na dorzu listiny písmeno R, jméno "Henricus Werneri de Ribbenitze" a poznámka o srovnání s inzerovanou listinou a o souhlasu obou znění. Na dorzu dále částečně otřelý regest rukou 15. století, rukou 16./17. století regest a signatura, rukou 18./19. století signatura a rukou M. Millauera regest datovaný rokem 1821.
Graphics: 
x


Languagelatinsky
Places
 • Avignon
   
  x
  There are no annotations available for this image!
  The annotation you selected is not linked to a markup element!
  Related to:
  Content:
  Additional Description:
  A click on the button »Show annotation« displays all annotations on the selected charter image. Afterwards you are able to click on single annotations to display their metadata. A click on »Open Image Editor« opens the paleographical editor of the Image Tool.