useridguestuseridguestuseridguestERRORuseridguestuseridguestuseridguestuseridguestuseridguest
Charter: Listiny (1355-1960) sign. II/79b
Signature: sign. II/79b
Zoom image:
Add bookmark
Edit charter (old editor)
7. 1. 1625, [s. l.]
Florián Slánský, měšťan Starého Města pražského, dává dlužní list (daný 6. 11. 1617) na tisíc kop míšenských, které mu dluží obec města Kouřim, s úroky a všemi k němu náležejícími právy, své manželce Ludmile a svým dcerám Anně, Dorotě a Ludmile.  


Current repository
Archiv Univerzity Karlovy v Praze

Vydavatel neužívající pečeti požádal o ověření listiny pečetěmi a podpisy Jonatu Bohutského z Hranic na místě vydavatele, Abraháma Anděla z Engelsberku a Marka Josefa z Kundratic. Sám listinu pouze na plice podepsal. Tři uvedení pečetitelé přivěsili své pečeti na pergamenových proužcích, na které se rovněž podepsali. Z první pečeti je dochován pouze drobný fragment. Druhá, z červeného vosku, o průměru, který z tohoto exempláře není možné určit, má v pečetním poli erb, v jehož klenotu nad helmem je postava anděla. Z opisu je dochováno jen poslední slovo ".nglspergku". Třetí pečeť není dochována.Material: Pergamen
Dimensions: 16,5 x 22,2 cm, výška pliky 2,7 cm
  Graphics: 
  x


  Languagečesky
  Places
  • [s. l.]
    
   x
   There are no annotations available for this image!
   The annotation you selected is not linked to a markup element!
   Related to:
   Content:
   Additional Description:
   A click on the button »Show annotation« displays all annotations on the selected charter image. Afterwards you are able to click on single annotations to display their metadata. A click on »Open Image Editor« opens the paleographical editor of the Image Tool.