useridguestuseridguestuseridguestERRORuseridguestuseridguestuseridguestuseridguest
Charter: Křižovníci s červenou hvězdou - generalát a konvent, Praha (1233-1872) 319
Fonds > CZ-NA > RKr > 319
Signature: 319
Zoom image:
Add bookmark
Edit charter (old editor)
21. srpen 1377, arcibiskupský dvůr - Praha
Jan z Brusnice (Prusnicz), kanovník pražský, vikář pražského arcibiskupa Jana a zástupce probošta svatého Kříže Jenče v úřadu oficiála, dává pořídit veřejným notářem Mikulášem, /synem/ Martina z Hejné, opis tří listin, které mu předložil generální prokurátor pražské konsistoře Václav Myška: 1) Heřmana z Hradce, rozhodčího ve sporu o rybník a potůček na Dyji u Pěčína mezi křižovnickým řádem a Mařkou, vdovou po Mirkovi z Pěčína z 30. dubna 1375 (b. m.), který přisoudil tři pětiny rybníka křižovnické faře v Dačicích a dvě pětiny Mařce; 2) Jenče, probošta svatého Kříže ve Vratislavi, z 14. května 1377 (Praha), ustanovujícího rozhodčí ve sporech mezi křižovníky s Jankem z Rudolce a Kateřinou z Lidéřovic; 3) nález Jana, probošta Hradiště svatého Hypolita, Henzlína z Vydří a Ostrvy, faráře z Bílkova, z 22. června 1377 v těchto sporech (viz ŘKř inv. č. 318). Svědkové: M. Jindřich z Reuenbergu (Reuemberg) advokát a M. Rembold de Novimagio, bakalář dekretů, Petr Lodhéřův z Prahy, Jakub z Budějovic (Budovic), Benedikt z Hoštky, Mikuláš z Kadaně, prokurátoři pražské konsistoře, Mikuláš z Mašťova a Martin řečený Slavík z Mladé Boleslavě, veřejní notáři.
Source Regest: K. BERÁNEK - V. BERÁNKOVÁ, Archiv křižovníků s červenou hvězdou v Praze, Inventář SÚA, díl I. Listiny 1233 - 1872, Praha 1983
 

orig.ano
 • Current repository
 • Národní archiv Praha

 • Material: pergamen
 • Dimensions: 59,5x64,5
  • Graphics: 
   x


   Languagelatinsky
   Places
   • arcibiskupský dvůr - Praha
     
    x
    There are no annotations available for this image!
    The annotation you selected is not linked to a markup element!
    Related to:
    Content:
    Additional Description:
    A click on the button »Show annotation« displays all annotations on the selected charter image. Afterwards you are able to click on single annotations to display their metadata. A click on »Open Image Editor« opens the paleographical editor of the Image Tool.