useridguestuseridguestuseridguestERRORuseridguestuseridguestuseridguestuseridguest
Charter: Křižovníci s červenou hvězdou - generalát a konvent, Praha (1233-1872) 318
Fonds > CZ-NA > RKr > 318
Signature: 318
Zoom image:
Add bookmark
Edit charter (old editor)
22. červen 1377
Jan, probošt Hradiště (hory) svatého Hypolita, Henzlín, man z Vydří, a Ostrva, farář z Bílkova, rozhodčí ve sporu mezi Mikulášem, farářem v Dačicích, z řádu křižovníků strany jedné, a Jankem z Rudolce a Kateřinou z Lidéřovic strany druhé, pověření inserovaným listem Jenče, probošta kostela svatého Kříže ve Vratislavi a oficiála pražského arcibiskupství, z 14. května 1377 (Praha), vysvědčují, že sporný les podle rozhodnutí vrchního rozhodčího Ostrvy náleží faráři v Dačicích a že Ostrva stanovil i den k určení mezníků.Listinu sepsal veřejný notář Václav, syn někdy Fridlinův z Jemnice (Jemping). Svědkové: Brandan z Němčic (Nempczicz), Lukáš (?) z Hradiště (Pultenperg) a Jan, měšťan z Dačic.
Source Regest: K. BERÁNEK - V. BERÁNKOVÁ, Archiv křižovníků s červenou hvězdou v Praze, Inventář SÚA, díl I. Listiny 1233 - 1872, Praha 1983
 

orig.ano
 • Current repository
 • Národní archiv Praha

 • Seal 3 pečeti vydavatelů přivěšené na pergamenových proužcích chybí
 • Material: pergamen
 • Dimensions: 26x31-1,5
  • Graphics: 
   x


   Languagelatinsky
    
   x
   There are no annotations available for this image!
   The annotation you selected is not linked to a markup element!
   Related to:
   Content:
   Additional Description:
   A click on the button »Show annotation« displays all annotations on the selected charter image. Afterwards you are able to click on single annotations to display their metadata. A click on »Open Image Editor« opens the paleographical editor of the Image Tool.