useridguestuseridguestuseridguestERRORuseridguestuseridguestuseridguestuseridguest
Charter: Křižovníci s červenou hvězdou - generalát a konvent, Praha (1233-1872) 129
Fonds > CZ-NA > RKr > 129
Signature: 129
Zoom image:
Add bookmark
Edit charter (old editor)
26. duben 1311, Řezno
Konrád, biskup řezenský, zakazuje mistru a bratřím špitálu v Chebu na stížnost plebána a bratří řádu německých rytířů v Chebu pohřbívání na hřbitově, který zřídili pro sebe a své služebnictvo, poněvadž nepředložili opis papežského privilegia a biskupské povolení. 1311, březen 13., Řezno. Na jednání před řezenským biskupem dne 26. dubna, kterého se účastnili mistr špitálu v Chebu a převor špitálu v Praze za sebe a špitál v Chebu a farář a někteří bratři řádu německých rytířů za farnost v Chebu a kde zástupci špitálu předložili povolení papeže Benedikta /XI./, souhlas biskupa Lva a kapituly s inkorporací špitálu křižovníkům, shodly se obě strany na přátelských rozhodčích biskupu Konrádovi, proboštu Konrádovi, děkanovi Konrádovi, bratru Arnoldovi řádu kazatelského a Oldřichovi, biskupskému protonotáři, a byly pozvány na den 11. června.
Source Regest: K. BERÁNEK - V. BERÁNKOVÁ, Archiv křižovníků s červenou hvězdou v Praze, Inventář SÚA, díl I. Listiny 1233 - 1872, Praha 1983
 

orig.ano
Current repository
Národní archiv Praha

 • Seal 1 pečeť řezenského biskupa Konráda zavěšena na pergamenovém proužku
 • Material: pergamen
 • Dimensions: 25x28,5
  • Graphics: 
   x


   Languagelatinsky
   Places
   • Řezno
     
    x
    There are no annotations available for this image!
    The annotation you selected is not linked to a markup element!
    Related to:
    Content:
    Additional Description:
    A click on the button »Show annotation« displays all annotations on the selected charter image. Afterwards you are able to click on single annotations to display their metadata. A click on »Open Image Editor« opens the paleographical editor of the Image Tool.