useridguestuseridguestuseridguestERRORuseridguestuseridguestuseridguestuseridguest
Charter: Benediktini-klášter Břevnov, Praha Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Břevnově (0993-1948) 107
Fonds > CZ-NA > RBB > 107
Signature: 107
Zoom image:
Add bookmark
Edit charter (old editor)
1351, leden 14, Praha
Karel IV., král římský a český, potvrzuje na žádost opata, převora a konventu břevnovského (Brewnowien.) kláštera inserované listiny: 1)Přemysla Otakara [I.] z 22.V.1213 (Pražský hrad), jíž daroval opatu Kunovi (Chuno) a klášteru břevnovskému újezd Polici (Policz) ve vymezených hranicích s vesnicemi Provodov (Prowodou) a Nesvačilov (Neswachilou) a opuštěnou dřevěnou kapli P. Marie založenou kdysi mnichem Vitališem, 2) Václava [I.] z r. 1229 Hradec (Hradecz) potvrzující na žádost Kunova nástupce Dluhomila tuto donaci, 3) Přemysla [II.]z 6.IX.1253 (Praha), jíž přinesl trh z Provodova do Police, kde se má konat každou středu, a potvrdil klášteru donaci Police, 4) Václava [II.]ze 7.XII. 1295 (Praha), jíž na žádost opata Bavora udělil Polici právo krevního soudu nad zločinci, kteří byli dříve dopravováni do Hradce (Grecz).  

Orig.: ano
 • Current repository
 • Národní archiv Praha

 • Seal1 pečeť přivěšena na žluto-červených hedvábných nitích
 • Material: pergamen
 • Dimensions: 69,5 x 45,7 – 5,8 cm
  • Graphics: 
   x


   Languagelatinsky
   Places
   • Praha
     
    x
    There are no annotations available for this image!
    The annotation you selected is not linked to a markup element!
    Related to:
    Content:
    Additional Description:
    A click on the button »Show annotation« displays all annotations on the selected charter image. Afterwards you are able to click on single annotations to display their metadata. A click on »Open Image Editor« opens the paleographical editor of the Image Tool.